Tynki maszynowe, tradycyjne, agregatem - Białystok, podlaskie

Chcesz dowiedzieć się więcej o tynkach tradycyjnych? Tynki tradycyjne, cementowo-wapienne, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na połączeniu cementu, wapna, wody i piasku w odpowiednich proporcjach. Skład tynków na przestrzeni lat się zmieniał, ponieważ powstały gotowe mieszanki tynków cementowych jak również gipsowych.

Jednak tynki tradycyjne, mieszane na budowie w odpowiednich proporcjach z tylko i wyłącznie naturalnych składników przetrwały. Aktualnie na rynku są najczęściej wybieranymi przez dzisiejszych inwestorów domów prywatnych, a także coraz częściej przez deweloperów, którzy chcą mieć gwarancję dobrze wykonanej pracy – odpowiednim materiałem i pracę, które przekładają się na zadowolenie klientów.

Tynki Podlasie - Białystok, Mońki, Hajnówka, Sokółka, Bielsk Podlaski

Technologia wykonywania tynków z agregatu

Tynki mieszane są na budowie, w agregacie tynkarskim i nakładane są na wszelkie powierzchnie pod ciśnieniem za pomocą wspomnianego agregatu. Na tym kończy się „mechanizacja” całego procesu i pozostaje już tylko tradycyjna obróbka ręczna materiału, w wyniku której otrzymujemy gładką i równą powierzchnię.

Tynki nakładane są dwuetapowo:

1) szpryc – ma na celu wyrównać i połączyć ze sobą wszystkie elementy muru i stropu pierwszą warstwą, która zawiera odpowiednio duży „procent” cementu. Wynikiem tego jest tzw. „baranek” na powierzchniach tynkowanych. Jest to swojego rodzaju „warstwa sczepna” dla kolejnej warstwy tynku.

2) szlichta – jest to warstwa końcowa zawierająca stosunkowo mniejszy „procent cementu” – większy zaś wapna. Po kompletnej obróbce powstaje równa i gładka powierzchnia.

Na wszystkie naroża ścian i okien stosujemy metalowe, ocynkowane narożniki typu LUX , natomiast stolarka okienna i drzwiowa zabezpieczana jest specjalnymi listwami plastikowymi typu APU z uszczelką silikonową.

Tynki cementowo-wapienne: ceny i koszty

Każda inwestycja jest inna, a co za tym idzie, cena ustalana jest indywidualnie podczas spotkania na miejscu budowy. O orientacyjne ceny tynków tradycyjnych warto zapytać przy pierwszej rozmowie telefonicznej. Wycena, pomiar i doradztwo zawsze jest gratis. Pierwsze spotkanie do niczego nie zobowiązuje.

Gdzie skorzystasz z naszych usług tynków tradycyjnych? Białystok, ale i całe województwo podlaskie, w tym głównie miasta: Mońki, Sokółka, Hajnówka, Bielsk Podlaski to główne obszary naszych działań.

Zalety technologii tynków tradycyjnych

Tynki tradycyjne są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i są twarde po całkowitym wyschnięciu. Tynki tradycyjne można zostawić na okres zimowy bez konieczności ogrzewania budynku w tym okresie, są paroprzepuszczalne (nie hamują przenikania pary wodnej przez mury), odporne na korozję mikrobiologiczną (brak grzybów!), a dzięki wapnu w swoim składzie są bardzo zdrowe i przyjazne alergikom.

Tynki nakładane są we wszelkich rodzajach pomieszczeń (w pomieszczeniach suchych oraz tych o zwiększonej wilgotności powietrza), na wszystkich rodzajach podłoży (ceramika beton komórkowy, silikat, mur betonowy wylewny bądź murowany), a całkowita grubość warstw może osiągnąć nawet do kilku cm na ścianach!

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o technologii i zaletach tynków tradycyjnych albo jesteś zainteresowany naszymi usługami, skontaktuj się z nami! Nasz telefon i adres e-mail, a także formularz kontaktowy, znajdziesz poniżej.

Kontakt

grzesiekdzi@wp.pl
tel.: 514-489-429
Twoje dane

Uzupełnij poniższe dane, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.


Jak możemy pomóc?

Zapytaj o nasze usługi, ceny, realizacje lub cokolwiek, co tylko przyjdzie Ci do głowy.